Okullarda yüz yüze eğitim tarihi ertelendi

77
eğitim
@milliegitimbakanliği

Tatil

Okullarda yüz yüze eğitim tarihi ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca ailenin merakla beklediği konuya son noktayı koydu. Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Bakan Selçuk, okulların uzaktan eğitimle açılacağını, bir ay sonra yüz yüze eğitime döneceğini söyledi.

Okullar 21 Eylül’de açılacak

Bilim Kurulu’nun 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında okullara dönüşün bir ay ertelenmesi tavsiyesine uyan Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlanacağını, 21 Eylül’den itibaren de yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Dileyen özel okullar da 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim faaliyetlerine başlayabilecek.

Okulların sağlık ve güvenle açılabilmesi için sınıfların sosyal mesafeye göre ayarlanması, dezenfektan, maske tedariği, fiziki ve sosyal yeterlilikler hususunda tüm detayları çalıştıklarını, hazırlıkları ve standartları da tamamladıklarını ifade eden Bakan Ziya Selçuk, okullar açıldığında öğrencilere, öğretmenlere, okulların destek personeline, servis sürücülerine okullarla ilgili herkesin sağlık durumunun HES kodları marifetiyle takip altında olacağını belirtti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin