Okuldan izin almadan tatile uçanlar genellikle Türkiye ve Mısır’dan

11 Haz. 2019
1011 Görüntülenme
izin

Almanya’da okullar henüz tatile girmeden yani okuldan izin almayarak çocuğuyla tatile uçan ailelerin sayısında artış var. Alman polisi, havalimanlarında okul yaşındaki çocukları tespit edip kontroller yapıyor. Okuldan izinsiz yurtdışına uçtuğu tespit edilenler hakkında ise yasal işlem başlatılıyor. Konu hakkındaki haberimizi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/tatile-erken-giden-cocuklu-ailelere-para-cezasi/

Polise göre izin almayan aileler daha çok Türkiye’ye ve Mısır’a uçuyor

Geçtiğimiz hafta sonu da benzer kontroller yapıldı ve yetkililer çok sayıda çocuğun izinsiz okuldan erken ayrıldığını tespit etti. Polisin verdiği bilgiye göre bunu yapan aileler daha çok Türkiye veya Mısır gibi ülkelere uçuyor. Yetkililer, bunu bildikleri için Schengen ülkesi dışına uçanları gözlerine kestiriyorlar. Yani bu durumda Türkiye yolcularının bu tür kontrollere yakalanma ihtimali daha yüksek oluyor.

Yetkililer, şüphelendikleri çocuk veya gençlere okul izni olup olmadığını soruyorlar. Gerekli izin belgesi gösterilememesi durumunda okula bilgi gönderiliyor. Eğer okul „İzin alınmadı“ onayı verirse olay eğitim bakanlığına yönlendiriliyor ve aileye para cezası kesiliyor.

(A)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir