Oksijen deposu Kozak Yaylası’ndaki Demircidere turizme hazırlanıyor

59
Oksijen

Tatil

Oksijen deposu Kozak Yaylası’ndaki Demircidere turizme hazırlanıyor

Türkiye’nin oksijen deposu olan Bergama Kozak Yaylası’nda bulunan Demircidere Mahallesi, Koronavirüs normalleşme süreci koşullarına göre turizm sezonuna hazırlanıyor.

Günübirlik köy yaşamı konseptiyle turist ağırlayan Demircidere Mahallesi, Bergama Belediyesi Temizlik işleri ekipleri tarafından köşe bucak temizlendi. Yapılan çalışmalarda köy meydanı, kültür evi, sokaklar ve ortak kullanım alanları hijyen koşullarına uyularak turizme hazır hale getiriliyor.

Oksijen

“Kırsal mahalleler birer turizm merkezi”

Koronavirüs normalleşme süresince tedbirleri elden bırakmadan çalışmalara devam edildiğini belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Bergama’mızın yeşil denizi olarak tasvir edilen Kozak Yaylası’nda yer alan Demircidere mahallemizi hem orada yaşayan halkımız hem de orayı ziyaret edecek misafirlerimiz için köşe bucak temizledik. Bütün kırsal mahallerimiz adeta birer turizm merkezi. Demircidere mahallemiz özellikle ev pansiyonculuğu ve günlük köy yaşamı konseptiyle yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Koronavirüs dünyadaki turizm şeklini değiştirmeye başladığı bugünlerde, herkes dinlenmek için daha sakin yerleri tercih ediyor. Bu kapsamda Demircidere mahallemiz daha fazla turist ağırlayacaktır. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin