Muratpaşa’da Kadın Kooperatifleri Festivali yapılacak

14 Haz. 2019
395 Görüntülenme
Muratpaşa Kadın Kooperatifleri Festivali
© www.muratpasa-bld.gov.tr

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerini buluşturduğu Kadın Kooperatifleri Festivali’nin 2’ncisini 26 – 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Muratpaşa Kent Meydanı’nda 5 gün devam edecek festivalde Antalya Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle bir çalıştay da gerçekleştirilecek.

Festivalde, Türkiye’nin dört bir yanında kadınların kurduğu kooperatifler, ürünlerini sergileyip satış yapabilecek. Festivalde, ayrıca, sahne gösterileri, atölye çalışmaları da düzenlenecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilki yoğun ilgi gören Kadın Kooperatifleri Festivali’nin 2’ncisinin gerçekleştiriyor olmanın ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

Kadınların oluşturduğu kooperatiflerde üretimin her aşamasının yerel ve genel kamu yönetimince sahiplenmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Uysal, “Bu sahiplenme olmazsa cinsiyetler arası tahakkümü, kadına yönelik şiddeti önleyemeyiz. Bu festival, üretmeye çalışan kadının yaşamının sahiplenmesidir” dedi.

(B.A)

Kaynak: www.muratpasa-bld.gov.tr

 

Muratpaşa Kadın Kooperatifleri Festivali

Muratpaşa Kadın Kooperatifleri Festivali

Fotoğraflar:www.muratpasa-bld.gov.tr

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir