Mola verirken bu hatayı yapanlar parasından oluyor

2362
arac, mola

Tatil

Park halindeki araçlardan çanta, cep telefonu veya banka kartı gibi eşyalar çalan hırsızlar bugüne kadar çok sayıda kişinin canını yaktı. Son olayda bir kadın kameraya yakalandı.

Bazı sürücüler ihmalkar davranıp içinde para, cep telefonu, pasaport/kimlik veya banka kartı olan çantalarını yanlarına almayarak araçta bırakıyor. Mola verdikleri yerde “İki dakika içeri girip çıkacaktım” diyerek büyük bir hata yapan araç sahipleri, dışarı çıktıklarında çantalarının çalınmış olduğunu görüyor. Artık “Keşke yapmasaydım” deseler de iş işten geçmiş oluyor.

Almanya’da yaşanan benzer olayda çanta hırsızı bu sefer güvenlik kamerasına yakalandı. Frechen kentinde aracını park eden sürücü kapıyı açık unutunca harekete geçen kadın hırsız, çantayı çalıp kayıplara karıştı. Daha sonra çantadan çıkan banka kartı ile alışveriş yaptı, ayrıca bankamatikten de para çekti. Mağazanın güvenlik kamerasından görüntüleri tespit edilen kadın şimdi heryerde aranıyor. Polis, banka kartı ile Aachen’de değişik noktalarda alışveriş yapıldığını da tespit etti. Kadını tanıyanların polise bilgi vermesi istendi: 02233 52-0.

canta2
Çanta hırsızı alışveriş yaparken kameraya yakalandı. Foto: Polizei Aachen

Sılayolu’nda da sık sık yaşanan bu olay, herkese ders olmalı. Genel olarak şu noktalara dikkat etmek gerekir:

– Mola verildiğinde araçta değerli eşyanızı bırakmayın

– Aracın kapılarını kilitleyin ve kilitli olduğunu kontrol edin

– Değerli eşyalarınızı aynı yerde tutmayın. El çantasının içine para, cep telefonu, pasaport/kimlik, altın takı, önemli evraklar, banka kartı/kredi kartı koyanlar, çanta çalındığında hepsini birden kaybetmiş oluyor.

– Yanınızda fazla para taşımayın

– Banka kartınızın yanına şifrenizi bırakmayın. Bazı kart sahipleri “Şifreyi sürekli unutuyorum” diyerek gizli numarayı bir kağıda not ediyor ve kağıdı cüzdanında kartın yanına koyuyor. Kart hırsızların eline geçtiğinde numara da böylelikle yanında oluyor.

 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin