Mavi ve kırmızı bayraklı Ilıca Plajı’nda sosyal mesafe halatları çekildi

69
Ilıca

Tatil

Mavi ve kırmızı bayraklı Ilıca Plajı’nda sosyal mesafe halatları çekildi

Tüm Türkiye ile birlikte 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecine giren Çeşme’nin dünyaca ünlü plajı Ilıca’da 6 metrekarelik sosyal mesafe halatları çekildi.

Türkiye’nin en güzel plajı seçilen Ilıca’da yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 6 metrekarelik sosyal mesafe locaları oluşturuldu. Çeşme Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşık bin 200 metre uzunluğuna sahip plajda çalışmaları tamamlamak üzere… Normalleşme sürecinde sosyal mesafe kuralına uyarak, sahilllerde yeni bir düzenleme yapılacağını dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Koronavirüs nedeniyle birçok alanda talep ve tercihlerin değiştiğini belirtti.

Çeşme, salgın dönemi tatiline hazır

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Ilıca, geçtiğimiz sezon yaklaşık 1,5 milyon misafire ev sahipliği yaptı. Bu yıl Koronavirüs kapsamında sosyal mesafenin korunması için hazırlanan plajda; bir yanı 3 metre, diğer yanı 2 metreden oluşan bu locaların arasında 1,5 metre mesafe bırakıldı.

Mavi ve kırmızı bayraklar alındı

Plajın bu yıl mavi bayrağın yanında “engelsiz plaj” anlamına gelen kırmızı bayrağı da aldığını belirten Başkan Oran, “Türkiye’nin incisi, Ege’nin gözbebeği Çeşme’de Koronavirüs dönemini sıkıntısız geçirdik. Mavi ve kırmızı bayraklı plajlarımızla vatandaşlarımızı her zaman olduğundan daha iyi hissettirmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da plaj zabıtamız var. Bu arkadaşlarımız sosyal mesafeye dikkat etmeyenlere gerekli uyarıları yapacak. Uymayanlar hakkında da işlem yapacaklar” diye konuştu

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin