Manavgat’ta ücretsiz “Nehir otobüsü” seferlere başladı

232
Manavgat

Tatil

Manavgat Belediyesi’nin ücretsiz “Nehir Otobüsü” seferleri, Temmuz ayı itibariyle başladı. Proje kapsamında, ilçe halkı denizle, ırmak kıyısındaki otellerde konaklayan turistler de ücretsiz olarak kentle buluşturulacak

Irmak turizmini canlandırmak ve bölgenin eşsiz güzelliklerini tanıtmak amacıyla Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatı ile 5 yıl önce başlatılan “Ücretsiz Nehir Otobüsü” hizmeti her yıl daha da büyüyüp gelişiyor. Manavgat halkı, belirlenen saatlerde kent merkezinde Tarihi Köprü altından veya Zindan Kalesi’ndeki belediye duraklarından ücretsiz olarak hizmet veren tekneye binerek, nehirseyahati ile ırmağın denizle buluştuğu Boğaz Mevkii’ne kadar gidebilecek.

Nehir 15 bin yerli ve yabancı turisti ağırlayacak

Aynı şekilde ırmak kıyısında yer alan otellerdeki turistler de nehirdeki yolculukla yine ücretsiz seferle, kent merkezine getirilecek. 8.5 km’lik nehir güzergahında vardiyalı olarak iki adet bot tekne, yolcu transferini sağlayacak. Halkı denizle, turistleri de kentle buluşturan bu önemli proje, hem kent ekonomisine hem de turizme canlılık katacak. Proje kapsamında her yaz sezonunda ortalama 15 bin yerli ve yabancı turistin ücretsiz tekne turu ile sefer yapması planlanıyor.  Sözen, ücretsiz nehir otobüsü seferlerinden tüm Manavgat halkının yararlanabileceğini söyledi.

(G.Ş)

Manavgat

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin