„Wir sind glücklich und zufrieden in Alanya“

4627
alanya

Tatil

Alanya’da yaşayan yerli ve yabancı vatandaşlar Turizm Haftası kapsamında “Türkiye ve Alanya’da huzurluyuz” mesajı verdiler.

Türkiye’de birçok kentte Turizm Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapılıyor. Turizmin başkenti olarak anılan Antalya’nın Alanya ilçesi Turizm Haftasını “Ülkelerin saygınlığı, turizmin yaygınlığı ile artar” sloganıyla 41’inci kez kutladı. Alanya’da yaşayan yerli ve yabancı vatandaşlar taşıdıkları ülke bayraklarıyla Atatürk Anıtı önünde buluşarak “Türkiye ve Alanya’da huzurluyuz” mesajı verdiler. Alanya’da ikamet eden yabancı misafirlerle motorize ekiplerin Atatürk Anıtı’na geçişiyle başlayan etkinlikler Ata’ya çelenk sunulması, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve yiyecek içecek ikramıyla başladı.

“Alanya’da 37 bin tapu yabancıda” 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu “Asya ve Avrupa arasında köprü olan ülkemiz doğasıyla, tarihiyle, kültürel yapısıyla ve misafirperver milletiyle turistler için cazibe merkezi niteliğindedir” dedi.

Turizm Danışma Büro Sorumlusu Zeki Güzel de “Şehrimizde 79 ülkeden yaklaşık 37 bin yabancı, tapu sahibi. Yıllardan süre gelen huzurlu birlikteliğimiz hiçbir zaman bozulmadı ve bozulmayacak” dedi.

alanya.PNG2 alanya.PNG1 alanya.PNG3

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin