Malatya: Minyatürler ilgi odağı olacak

2029
miniMalatya

Tatil

Kayısı diyarı Malatya’da Sanat Sokağı’nda ziyarete açılan MiniaMalatya Projesinde 8 tarihi ve turistik eserin minyatürü sergileniyor.

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya’nın tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması amacıyla MiniaMalatya Projesi hayata geçirildi.

Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’nda ziyarete açılan MiniaMalatya Projesinde 8 tarihi ve turistik eser yer alıyor.

Proje kapsamında; Arapgir’de bulunan ve Çanakkale Cephesi Baş Komutanlarından Cevat Çobanlı Paşa’ya ait Çobanlı Konağı, Battalgazi’deki Selçuklu eseri Ulu Camii ve Osmanlı Dönemi eseri Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Darende Somuncu Baba Külliyesi, Hekimhan’daki Taş Han, Merkez Beşkonaklar ve Yeni Camii ile Pütürge yakınındaki Nemrut Dağı Heykellerinin minyatür maketleri sergileniyor. Her eserin yanında eserle ilgili Türkçe ve İngilizce bilgilendirme levhaları bulunuyor.

Sanat Sokağı’ndaki müzelere gelen, sanatsal etkinliklere katılan veya sokakta gezinti yapan vatandaşlar, ücretsiz olarak MiniaMalatya eserlerini de görüp eserlerle ilgili bilgi sahibi olabiliyor.

 

miniMalatya

miniMalatya

miniMalatya

miniMalatya

miniMalatya
Fotoğraflar: www.malatya.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin