Macaristan’da yapılan bu hataya dikkat

4349
Macaristan

Tatil

Macaristan: Yapılan bu hataya dikkat

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan yolculuk yapanlar şu günlerde Macaristan üzeri seyahat etmeyi tercih ediyor. Ülkede transit geçiş konusunda herhangi bir sorun olmamasından dolayı sürücüler bu güzergaha yöneldiler. Otoyolları paralı olan ülkeye girişte elektronik vinyet alınması gerekiyor. Cama yapıştırılan vinyet pulu yerine aracınızın plakası sisteme işleniyor ve bu sayede kontrol noktalarında ödemeyi yaptığınız anlaşılıyor.

Çalışan hata yapıyor

Ancak aracınızın plakasının sisteme yanlış girilmesi durumunda ödeme yapmış olsanız bile “Kaçak” muamelesi görüyorsunuz. Yani ödeme yapanlara haftalar, hatta bazen aylar sonra bile ceza alabiliyor. Benzer sorunla karşılaşan binlerce sürücü ikinci kez ödeme yapmak zorunda kaldı.

Bilgileri gözden geçirin

Aynı sorunu siz de yaşamak istemiyorsanız şunları yapın:

Elektronik vinyet alırken gişede çalışanın araç bilgilerini sisteme doğru girdiğinden emin olun. Size verilen makbuzdaki bilgileri kontrol edin. Eğer örneğin plakada bir hata varsa bunu çalışana hemen söyleyin ve düzelttirin.

Bütün bilgiler doğru olsa bile vinyet makbuzunu uzun süre saklayın. Ülkeden çıkar çıkmaz çöpe atmayın. Aylar sonra ceza alsanız bile bu makbuz sayesinde ödeme yaptığınızı ispat edebilirsiniz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

3 YORUMLAR

  1. Evet benimde başıma geldi plakamın wharfi yanlış yazılmış 6 ay sonra ceza geldi ihtiraz ettim bir sonuç alamadım. Tekrar ihtiraz ettim cezanın yarısını ödememi teklif ettiler onuda ödemedim bakalım ne olacak bekliyorum iki yıl oldu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin