Lufthansa’ya büyük şok

1004

Tatil

Alman havayolu Lufthansa’da pilotların grev yapması nedeniyle bugün 750 uçuş iptal edildi. Şirket yine milyonlarca Euro zarar edecek.

Alman Pilot sendikasının çağrısı üzerine bugün (Çarşamba) çok sayıda Lufthansa pilotu iş bırakma eylemi yapıyor. Bu nedenle yaklaşık 750 Lufthansa uçuşu iptal edildi. Pilotların emeklilik yaşının yükseltilmek istenmesi nedeniyle uzun süredir sendika ile havayolu arasında devam eden görüşmelerden bir sonuç alınamaması nedeniyle greve gidildiği açıklandı.

Verilen bilgiye göre uçuş iptalleri özellikle Frankfurt ve Münih’teki yolcuları olumsuz etkileyecek. Bugün uçmayı planlayarın havaalanına gitmeden önce Lufthansa’dan bilgi almaları tavsiye edildi.

Yetkililer, grevin bugün kısa ve orta mesafeli uçuşları kapsadığını, perşembe günü ise uzun mesafeli uçuşları etkileyeceğini bildirdiler. Geçtiğimiz yıl yine greve giden pilotlar nedeniyle Lufthansa önemli ölçüde maddi zarara uğramıştı. Uzmanlar, şirketin bu yıl da grevler nedeniyle milyonlarca Euro zarar etmesini bekliyorlar.

Bu arada grev nedeniyle sadece Almanya değil, Avrupa genelindki havaalanlarında yığılmalar olabileceği uyarısı da yapıldı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin