Lufthansa ile uçacaklara yine kötü haber

2017
yolcu, lufthansa

Tatil

Lufthansa’da pilotların bugün greve gitmesi 876 uçuşun iptaline neden oldu. 100.000 kişi uçamayacak. Sendika, herkesi ilgilendiren kötü bir haber daha verdi.

Alman havayolu sektöründeki grevler bitmek bilmiyor. Pilotlar için daha fazla maaş isteyen sendikanın grev kararı alması sonucu bugün Lufthansa’da 876 uçuş iptal edilmek zorunda kalındı. Kısa ve uzun mesafeli uçuşların yapılamaması nedeniyle yaklaşık 100 bin yolcu uçamadı ve mağdur oldu. Havayolu şirketi müşterilerini bilgilendirerek “Biletleri ücretsiz iptal ettirebilir veya başka bir tarihe alabilirsiniz” uyarısında bulundu.

Ancak sorunlar bununla da bitmiyor. Sendika dün gece bir açıklama yaparak grevin yarın (Perşembe) da devam edeceğini duyurdu. Alman havayolu şirketi ek seferler organize ederek zararı en aza düşürmeye çalışıyor. Ancak görünen o ki bu grev dalgasında da yine milyonlarca Euro zarar edilecek.

Bu arada grevin iptal edilmesi için mahkemeye yapılan başvurular da bir sonuç getirmedi. Uzmanlar, yapılan grevlerin ülke turizmine ve ekonomisine zarar verdiği uyarısında bulunuyor ve bu sorunun bir an önce çözülmesini tavsiye ediyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin