Lufthansa eziyeti cumartesi devam edecek

1043

Tatil

Pilotların greve gitmesi nedeniyle yüzlerce uçuşu iptal olan Lufthansa’da yolculara bir şok daha.

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da pilotların bu hafta grev yapması 750’den fazla uçuşun iptaline, binlerce yolcunun da mağdur olmasına neden oldu. Emeklilik yaşının yükseltilmesine karşı gelen ve işverenle anlaşmaya çalışan Pilot Sendikası (VC), şuana kadar bir sonuç elde edemedikleri için grevin yarın (Cumartesi) da devam edeceğini açıkladı.

Verilen bilgiye göre grev hem uzun mesafeli yolcu, hem de kargo uçuşlarını etkileyecek. 21 Mart Cumartesi günü saat 00:01’de başlayacak olan iş bırakma eylemi, 23:59’a kadar sürecek. Daha önce de olduğu gibi yine çok sayıda uçuşun iptal olması bekleniyor.

Sendika, Lufthansa yönetimi ile konuşmaya ve anlaşmaya hazır olduklarını ancak bunun için karşı taraftan da iyi niyet beklediklerini hatırlatırken “Grev nedeniyle yolcuların zor durumda kalmasından dolayı üzgünüz” açıklamasını yaptı.

Peki grev nedeniyle uçuşu iptal olan yolcular ne yapabilirler?

Öncelikle havaalanına gitmeden önce Lufthansa’yı arayıp uçuşunuz ile ilgili bilgi almanızda fayda var. Şirketin internet sayfasından da bilgi edinebilirsiniz. Eğer uçuşunuz iptal olduysa ve siz havaalanındaysanız Lufthansa’nın yolculara yiyecek ve içecek verme zorunluluğu var. Uçuşu ertesi güne ertelenen yolcuların şirket tarafından otele yerleştirilmesi de zorunlu. Uçuşun tamamiyle iptal olması durumunda paranızı geri alma hakkına sahipsiniz.

Yasalara göre grev nedeniyle uçağı saatlerce rötar yapanın veya iptal olanın şirketten ayrıca tazminat talep etme hakkı yok.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin