Kuzey Marmara Otoyolu’nda bir etap daha hizmete girecek

1080
kuzey

Tatil

Türkiye’nin büyük metropolleri ve sanayi bölgelerini barındıran Marmara bölgesinin ulaşımını rahatlatacak, Kuzey Marmara Otoyolu’nda Sevindikli Kavşağı ve Akyazı Kavşağı 2020 yılında birbirine bağlanacak.

Otoyol İstanbul’un yükünü alıyor

Tekirdağ ve Sakarya arasında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı bağlantı yolları ile birleşen Marmara Otoyolu, mevcut ulaşım ağları ve özellikle İstanbul Boğazı geçişlerinde kapasitenin üzerinde olan trafik yükünü önemli ölçüde azaltıyor. 

Avrupa Yakasında iki hat

Marmara Otoyolu’nun trafiğe açık güzergahı İstanbul’un Avrupa yakasında Çatalca kavşağından  başlayarak, İstanbul Havalimanı bağlantı yolları da dahil olmak üzere, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlanan Eyüp Odayeri semtinde sona eriyor. Kuzey Marmara Otoyolu’nun Avrupa yakasındaki diğer bir kolu olan Habibler-Hasdal kavşağı bağlantı yolu da şehir trafiğine alternatif sağlıyor.

İzmit Körfezi’ne kadar ulaşım  

Kuzey Marmara Otoyolu’nun, İstanbul’un Asya yakasında trafiğe açık güzergahı Pendik Kurnaköy gişelerinden başlayıp İzmit’in Sevindikli ilçesine kadar devam ediyor. Bu güzergah boyunca Sabiha Gökçen Havalimanı’na, İstanbul Park’a, Gebze OSGB’ye, Dilovası TEM bağlantı yoluna, D-100 bağlantı yoluna, Osmangazi Köprüsüne, Sevindikli kavşağından Kocaeli-Çayırova yoluna, İlimtepe kavşağından İzmit Körfez ilçesine ulaşım sağlanabiliyor.

Kuzey Marmara Otoyolu’nda iki kavşak bağlanıyor

Sevindikli Kavşağı ve Akyazı Kavşağı birbirine bağlanmasıyla Kuzey Marmara Otoyolu’nun çok büyük bir kısmı trafiğe açılmış olacak. 

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin