Kurban pazarlığında koronavirüs icadı: Tokalaşmatik

149
Tokalaşmatik

Tatil

Kurban pazarlığında koronavirüs icadı: Tokalaşmatik

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde kurban satış alanlarındaki çalışmalar tamamlandı. Bilecik’te Koronavirüs salgınıyla mücadele kurallarının uygulanacağı kurban satış yerine eski usül pazarlığı sürdürebilmek için Tokalaşmatik kuruldu.

Sosyal Mesafeli pazarlık istasyonu devrede

Bilecik Belediyesi’nin hayvan satış alanına konulan “Sosyal Mesafeli Pazarlık İstasyonu; Tokalaşmatik” ile sosyal mesafeyi koruyarak pazarlık yapmak mümkün olacak. Kurban satış alanında incelemelerde bulunan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, çeşmeler, tuvaletler, dinlenme noktaları ve otopark alanı ile kurban satış alanının en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü belirterek tokalaşmatiği tanıttı.

Bilecik Belediyesi tarafından Pazar alanında vatandaşların pazarlık yapmaları amacıyla sosyal mesafeli pazarlık istasyonu kurulduğunu belirten Başkan Şahin, “Bilecik Belediyesi olarak salgın için uymamız gereken kuralları hatırlatma ve hemşehrilerimizi gülümsetme amacıyla Tokalaşmatik noktası kurduk. Çünkü pazarlık yapılırken tokalaşma geleneğimiz var bizim. Şimdiden bütün esnaf ve vatandaşlarımıza hayırlı alışverişler diliyorum” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin