Kurban Bayramı’na sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

602
Kurban

Tatil

Kurban Bayramı’na sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı ile ilgili merak edilen soruya da yanıt verdi.

Bayram kısıtlaması Koronavirüs Bilim Kurulu’nda görüşüldü

Bakan Koca, 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasındaki Kurban Bayramı boyunca yurt genelinde değil de, il bazında yasak gelebileceğini söyledi.

Bakan Koca konuyla ilgili olarak, “Bugün kısmen Bilim Kurulunda gündeme geldi, sesli tartışıldı ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar geçen hafta da bahsettiğim şekliyle salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur. Burada temelde ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi ama birtakım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceği çünkü il bazında eğer vaka artışının yoğun olduğu iller söz konusu olursa oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. Bunu da bayrama doğru illerdeki vaka seyrine göre İl Hıfzıssıhha Kurulları bütün kararları almaya zaten yetkili, dolayısıyla bu anlamda il bazında birtakım kısıtlamalar söz konusu olabilir. Gelecek hafta yine konuşmuş olacağız” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

2 YORUMLAR

  1. Peki yurt dışından gelen yolcular ne yapsın ? Sokağa çıkma kısıtlaması gelirse nasıl evine köyüne gidecek?Biz bayram sabahı Ankara esebogaya ineceğiz. Kısıtlama gelirse ne yapmalıyız?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin