Köy muhtarından çağrı: Bayramda gelmeyin!

244
köy

Tatil

Köy muhtarından çağrı: Bayramda gelmeyin!

Kurban Bayramı öncesinde Zonguldak’a bağlı Yılanlıca Köyü muhtarından hemşehrilerine çağrı geldi. Artan vakalardan endişelenen muhtar, gurbettekilere “Bayramda gelmeyin” dedi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Yılanlıca Köyü Muhtarı Özkan Bostancı, ilçede artış gösteren Koronavirüs vakaları nedeniyle köyü korumak için açıklama yaptı.

İstanbul, Ankara, Bursa ve Avrupa ülkelerinde yaşayan hemşehrileri uyardı

Bayramda nüfusu iki katına çıkan köyde Koronavirüs vakalarının artmasından endişe eden muhtar, İstanbul, Ankara, Bursa ve Avrupa ülkelerinde yaşayan hemşehrilerine bu bayram köye gelmemelerini istedi.

Bostancı, “Salgın sürecinde süreç iyi geçti, yalnız son 20 gündür ilçede vaka sayısı artmaya başladı. Dışarıdan gelen misafirlerimiz var. Çoğunluk olarak köylerimize geliyorlar. Biz de gerekli önlemleri alıyoruz muhtarlar olarak. Kurban Bayramı nedeniyle dışarıdan gelecek vatandaşlarımız çok olduğu için biz bu sayıyı düşürmeye kararlıyız. Gelmemelerini istiyoruz. Bana bir şey olmaz düşüncesiyle hareket edenler var. Ben, bu düşünceyi sağlıklı bulmuyorum. Bizde veya onlarda olmayabilir ama biz bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Bizim köy nüfusumuz 380 ama gelenlerle 1200’ü bulacak. Bizim köyümüzde vaka hiç görülmedi ben de bunu devam ettirmek istiyorum. Halkıma sesleniyorum. Lütfen duyarlı olalım, bu süreci atlatalım.” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin