Koronaya yakalananlar Almanya’ya geri götürülecek

23679
Almanya

Tatil

Koronaya yakalananlar Almanya’ya geri götürülecek

Geçtiğimiz günlerde Almanya, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu “seyahat uyarısı” bulunan ülkelere tatile gidenleri uyarmıştı. Gittikleri ülkelerde herhangi bir vaka artışında ve devamında uçuşların durması söz konusu olduğunda Alman vatandaşları için tahliye uçuşları yapılmayacağı açıklamıştı. Alman tatilcilerin kendi imkanları ile yaşadıkları ülkeye dönmek zorunda kalacaklarına dikkat çekilmişti.

Hem hastalar ve aileleri

Almanya’nın ve Türkiye’nin birçok kentine uçuş hizmeti veren Corendon Airlines Alman turistlerin güvenli tatil yapmaları için bir istisna yapacağını açıkladı. Havayolu  Almanya Hükümeti’nin Türkiye için verdiği seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzatması üzerine Türkiye’de tatil yaparken koronavirüse yakalandığı tespit edilen yolcularının ve ailelerinin geri dönüşlerini üstleneceklerini duyurdu.

Havayolu, Türkiye’de tatil esnasında koronavirüse yakalandığı tespit edilen ve dönüş biletleri olan yolcuları, tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine geri götürecek. Havayolu, ayrıca bu yolcuların ailelerine de istedikleri zaman ülkelerine dönme esnekliği tanıyacak.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin