Koronaya rağmen tatile gidenler bu ülkeleri tercih etti: Türkiye kaçıncı sırada?

786
Türkiye

Tatil

Koronaya rağmen tatile gidenler bu ülkeleri tercih etti: Türkiye kaçıncı sırada?

Bu yaz bir çok kişi tatilini ya iptal etmek zorunda kaldı, ya da planlarını değiştirdi ve farklı bir bölgeye yöneldi. Milyonlarca üyesi bulunan Alman Otomobil ADAC bir anket düzenleyerek “Bu yaz nerede tatil yaptınız?” sorusunu yöneltti. Üyelerin oylarına göre Almanya’da yaşayanların üçte biri, yurtdışına çıkmayıp Almanya’da tatil yapmayı tercih etti.

İlk beş arasında

ADAC’nin verilerine göre en çok tercih edilen ülkeler arasında Türkiye de var. Hatta Türkiye Yunanistan ve İspanya gibi ülkeleri geride bıraktı ve her şeye rağmen en çok tercih edilenler arasında yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda en çok turist ağırlayan ülkelerin başında gelen İspanya büyük bir darbe alırken ilk 10’da bile yok. Listede beşinci olan Türkiye’nün önünde olan ülkeler İtalya, Hırvatistan ve Avusturya.

Bazı ülkeler kazandı

Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bazı ülkelere olan ilginin arttığı görülüyor. Örneğin Hırvatistan salgın döneminin kazananlarından. 2019’da yüzde 9,6 oranında oy alan ülke, bu yıl oy oranını 14,3’e yükseltti. Türkiye’de ise azalma söz konusu. Geçtiğimiz yıl 9,4 oy alan Türkiye bu yıl 7,3’e geriledi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin