Koronavirüsten yakınlarını kaybedenler suç duyurusunda bulundu

163
Koronavirüsten

Tatil

Koronavirüsten yakınlarını kaybedenler suç duyurusunda bulundu

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Avrupa’da Koronavirüsün görüldüğü ilk yer ve kıtada salgının ilk merkezi olan İtalya ağır kayıplar verirken, koronavirüsten yakınlarını kaybedenler harekete geçti.

İtalya’da salgından en fazla etkilenen Lambordiya Bölgesi’nde yaşayanlardan yakınlarını Koronavirüsten kaybedenler, tedbirlerin geç alınması nedeniyle yetkililer hakkında suç duyurusu yaptı.

Toplamda 150 dosya ile ölen yakınlarının hesabını soracaklarını belirtti

Sosyal medya üzerinden  “Biz suçluyoruz (Noi denunceremo)” hareketi başlatan bir grup acılı aile Koronavirüsün vurduğu Bergamo’da savcılığa giderek 50 suç duyurusu dosyası teslim etti. Aileler yetkililerin salgının erken döneminde yayılmayı önleyen tedbirler almamasından şikayetçi oldular.  Grubun kurucularından Luca Fusco, “23 Şubat’tan 8 Mart’a kadar geçen 15 günlük sürede Koronavirüs, bizimle beraber dolaştı. Biz Bergamolular, seyahat ettik, işe gittik, yedik, içtik, toplandık, bu sırada virüs de bizimle sorunsuz şekilde dolaşıp yayıldı” dedi ve toplamda 150 dosya ile ölen yakınlarının hesabını soracaklarını kaydetti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin