Koronavirüsten ölenlerin sayısı 5 bini geçti

102
Koronavirüsten

Tatil

Koronavirüsten ölenlerin sayısı 5 bini geçti

Koşullu sosyal hayat sürecinde 3. haftayı geride bırakan Türkiye’de, yeni vaka sayısı bin 200’ler seviyesine gerilerken, günlük can kaybındaki artışlarla toplam sayı 5 bini aştı.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen uyarılarını sürdüren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sosyal medyadan paylaştığı Koronavirüs tablosuna göre; 23 Haziran’da  42 bin 982 test yapıldı, bunlardan bin 268’i pozitif çıktı. Bir günde 27 hasta yaşamını yitirdi, bin 315’i ise hayata tutundu. Salgın başından bu yana ülkede 3 milyon 29 bin 635 test uygulandı, toplam Koronavirüs vaka sayısı 5 bin 1 oldu. 893 kişi yoğun bakımda, 362 kişi solunum desteği alarak tedavi görüyor. İyileşenlerin sayısı da 162 bin 848’e ulaştı.

vaka

“Daha normal bir hayat için tedbirlere uyarak yeni vaka sayılarını azaltmalıyız”

Sağlık Bakanı Koca, verileri şu sözlerle değerlendirdi: “Test sayımız 3 milyonu geçti. Vaka artışı görülen kentlerden Adana’da 14, Ankara’da 21, Kocaeli’de 16 hastamız yoğun bakımda. İyileşen hasta sayımız yeni vaka sayısından fazla. Daha normal bir hayat için tedbirlere uyarak yeni vaka sayılarını azaltmalıyız.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin