Koronavirüs vaka sayısı binin altına indi

71
Koronavirüs

Tatil

Koronavirüs vaka sayısı binin altına indi

Ramazan Bayramı nedeniyle tüm illerde 4 günlük sokağa çıkma yasağına hazırlanan Türkiye’de, 20 Mayıs Çarşamba gününe ait Koronavirüs salgını verileri paylaşıldı. Günlük can kaybı düşerken, yeni vaka sayısının da binin altına indiği görüldü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından sosyal medyadan açıklanan bilgilere göre; son 24 saatte 20 bin 838 test yapıldı ve 972’sinde yeni vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle bir günda hayatını kaybedenlerin sayısı 23 oldu, bin 92 kişi de iyileşti. Bu rakamlarla birlikte Koronavirüs salgınından bu yana Türkiye’de yapılan test sayısı bir milyon 696 bin 355, toplam Koronavirüslü hasta sayısı 152 bin 587’ye yükseldi. 4 bin 222 kişinin yaşamına mal olan salgında halen 877 hasta yoğun bakımda, 445 hasta da solunum cihazına bağlı olarak tedavi görüyor. Şimdiye kadar iyileşen Koronavirüs hastasının sayısı ise 113 bin 987’ye çıktı.

Kaybedilen hasta sayısında azalma devam ediyor

Bakan Koca, günlük verileri şu mesajla yayınladı: “Vaka sayımız, 1.000’in altına düştü. Kaybettiğimiz hasta sayısı bugün de azaldı. Virüsle artık şartları değiştirerek, daha özgür mücadele edeceğiz. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin