Koronavirüs kurallarına uymayanlar için ihbar hattı

692
Koronavirüs

Tatil

Koronavirüs kurallarına uymayanlar için ihbar hattı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin esnetildiği kontrollü yeni hayatta kurallara uymayanlar nedeniyle vaka sayılarında endişe verici artış devam ediyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen önlemlerinin salgınla mücadele konusundaki önemi her fırsatta dile getirilirken; kurallara uymayan restoran, lokanta ve kafeteryaların şikayet edilebileceği ihbar hatları açıklandı.

Restoran, lokanta ve kafeteryaların denetimleri artırılıyor

İçişleri Bakanlığı’ndan illere gönderilen yazıda, kurallara uyulmamasından kaynaklanan vaka artışlarının önüne geçilmesi için denetimlerin sıklaştırılması ve vatandaşların ihbar hatları konusunda bilgilendirilmesi talimatı verildi.

Buna göre; vatandaşlar kurallara uymayan işletmeleri 155, 156 ve 112 numaralarını arayarak ihbar edebilecekler. Yapılacak ihbarlara gecikmeksizin müdahale edilmesi için tüm kolluk birimleri bilgilendirildi. Tedbirlere uymayanlara ilgili kanun gereğince para cezası verilecek.

Ayrıca lokanta, restoran, kafe gibi işletmeler haftada en az 2 kez denetlenecek. Özellikle akşam saatlerinden itibaren yoğunlaşan ve eğlence mekânlarına dönüşebilecek yeme içme yerlerinde denetimler artırılacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin