Koronavirüs gölgesindeki döviz kurları ne durumda?

162
Koronavirüs

Tatil

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılarak 272 bin kişiye bulaşan ve hayatı durduran yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sadece insanları değil, ekonomik yapıları da hasta ediyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede milyonlarca insanın eve kapandığı, işletme ve fabrikaların kapatıldığı, ekonomik faaliyetlerin asgariye çekildiği ve devletlerin milyonlarca dolarlık önlem paketlerini art arda devreye soktuğu şu günlerde küresel ekonomik resesyon tehlikesi döviz kurlarında bomba etkisi yaratıyor.

Yurt dışından gelen banknotların bile Koronavirüs karantinasına alındığı salgın paniğinde döviz kurlarının son durumu şöyle: Koronavirüs etkisiyle haftaya yukarı yönlü seyirle 6 lira 43 kuruş seviyesinde başlayan Dolar, Cuma gününü 6 lira 55 kuruş seviyesinde tamamladı. Pazartesiye 7 lira 19 kuruş ile giriş yapan Euro ise 7 lira 5 kuruş ile haftayı kapattı.

Ayrıca:   Fazla bagaj parası vermemek için bakın ne yaptı?

Merkez bankalarının faiz ve para politikalarını güncelleyerek önlemler açıkladıkları virüslü günlerinde dövizdeki dalgalanmaların süreceği ifade ediliyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin