Korona nedeniyle kapatılan Türk konsolosluğu tekrar açılıyor

148
korona

Tatil

Korona nedeniyle kapatılan Türk konsolosluğu tekrar açılıyor

Bir personelin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu ikinci bir duyuruya kadar kapatılmıştı. Başkonsolosluk 31 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerine tekrar başlayacak. Konsolosluktan yapılan yazılı açıklamada Almanya genelinde son dönemde korona vakalarında kaydedilen yüksek artış da göz önünde tutularak, vatandaşların ve ziyaretçilerin başkonsolosluk binasına girişlerinde, aşağıdaki kurallara uyulması istendi.

Konsolosluğa gidecek olan ziyaretçiler şu kurallara uymalı

  1. Başkonsolosluğumuzda işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın yaptıracakları her bir işlem için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almaları önemle rica olunur. Her bir işlem sahibi için ayrı randevu alınması gerekmektedir.
  2. Bina içerisine yalnızca işlem sahipleri kabul edilecek olup, mücbir bir sebep olmadığı sürece refakatçilerin ve küçük çocukların salgın süresi boyunca bina içerisine girmemelerine özen gösterilecektir.
  3. İşlem yaptıracak vatandaşlarımız randevu saatinden en erken 10 dakika önce bina içerisine kabul edilecektir. Bina önünde olası bir kuyruğun oluşmasını engellemek amacıyla randevu saatinden çok daha erken bir saatte Başkonsolosluğumuza gelinmemesi rica olunur.
  4. Hastalığı bulunan veya kendini rahatsız hisseden vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerimizin Başkonsolosluk binasına girmemeleri hem Başkonsolosluğumuz personelinin hem de işlem yaptıran diğer vatandaşlarımızın sağlının korunması amacıyla önemle rica olunur. Hastalık belirtisi gösteren (kronik öksürük, yüksek ateş vb.) ziyaretçilerimizin bina içerisine kabul edilmeleri mümkün olamayacak olup, bu belirtileri gösterip bina içerisinde bulunanlar bina dışına davet edilecektir.
  5. Vatandaşlarımızın ve ziyaretçilerimizin bina içerisinde bulundukları süre boyunca maske kullanımına, sosyal mesafe ve diğer hijyen kurallarına özen göstermeleri beklenmektedir.

İlave bilgi talepleriniz için konsulat.nuernberg@mfa.gov.tr e-posta adresi üzerinden Başkonsolosluğumuzla irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca, konsolosluk işlemlerine dair her türlü bilgi ve yardım için 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezine ‪+49 30 30 80 70 90 numaralı telefondan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Gerek ülkemiz ve Almanya’yı gerek bütün insanlığı tehdit eden bu küresel salgının ortadan kaldırılması yönünde sarf edilen çabaların kısa zamanda sonuç vermesini ve hiçbir kısıtlamaya tabi tutmak zorunda kalmadan siz kıymetli vatandaşlarımıza huzurlu bir ortamda daha etkin hizmet vermeyi ümit ediyoruz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin