Konsolosluklara gidecekler dikkat: Yeni maske kararı

610
Korona

Tatil

Konsolosluklara gidecekler dikkat: Yeni maske kararı

Korona vakalarının artması üzerine yeni tedbirler alınan İsviçre’de bir çok alanda maske takmak zorunlu oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Bern Türk Büyükelçiliği, bundan böyle konsolosluklarda da maske takılması gerektiğini  hatırlatarak işlem için gelecek vatandaşları uyardı. Büyükelçilik şu açıklamayı yaptı:

Maske zorunluluğu getirildi

“Zürih kanton makamları tarafından alınan karar uyarınca, son zamanlarda artış gösteren Covid 19 vakaları nedeniyle, 10 Eylül 2020 perşembe gününden itibaren düzenli insan trafiğinin olduğu kapalı alanlarda maske takılması zorunluluğu getirilmiştir.

Yanınızda maske getirin

Bu çerçevede İsviçre’deki tüm misyonlarımızda yeknesak bir uygulama sağlanması ve siz değerli vatandaşlarımız ile çalışanlarımızın sağlığının korunması amacıyla, anılan tarihten itibaren Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi ile Zürih ve Cenevre Başkonsolosluklarımızda maske takılması zorunlu olacaktır.

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi ile Zürih ve Cenevre Başkonsolosluklarımıza işlem yaptırmak üzere gelecek vatandaşlarımızın maskelerini beraberinde getirmeleri önemle rica olunur.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin