“Konsolosluk işlemlerinizi erteleyin” çağrısı

1600
Konsolosluk

Tatil

“Konsolosluk işlemlerinizi erteleyin” çağrısı

Almanya’da koronavirüs sayısındaki artış nedeniyle ülke genelinde yeni önlemler alınmıştı. Ülkedeki T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu koronavirüs salgını nedeniyle konsolosluk hizmetleriyle ilgili alınan önlemlere ilişkin duyuru yaptı. Duyuruda şu hususlar belirtildi:

Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü koşulların hakim olduğu bu günlerde, aciliyeti olmayan, ertelendiği takdirde sizin için herhangi bir hak kaybı doğurmayacak olan işlemleriniz için Başkonsolosluğumuzu ziyaretinizi ertelemeniz gerek kendi sağlığınız, gerek toplum sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Salgınla ilgili gelişmelere bağlı olarak ileri bir tarihte yeniden randevu almanız her zaman mümkündür. Daha önce almış olduğunuz randevunuzu iptal etmeniz durumunda Başkonsolosluğumuza konsulat.karlsruhe@mfa.gov.tr e-posta adresinden bilgi vermenizden memnuniyet duyulacaktır.

Başkonsolosluğumuzun internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından, vatandaşlarımızı ilgilendiren konularda ve faaliyetlerimiz hakkında yapılan duyuru ve paylaşımları takip etmenizi tavsiye ederiz.

İşlemleriniz için telefondan da görüşebilirsiniz

İlave bilgi talepleriniz ve konsolosluk işlemlerine ilişkin olarak Başkonsolosluğumuzun konsulat.karlsruhe@mfa.gov.tr e-posta adresinden bizlere yazabilirsiniz.

Ayrıca, konsolosluk işlemlerine dair her türlü bilgi ve yardım için 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezine +49 30 30 80 70 90 numaralı telefondan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Başkonsolosluğumuza mesai saatleri (08:30 – 16:30)  içinde 0721 984400 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Acil durumlar için 0176-653 102 39 ve 0176-596 005 96 numaralı telefonlarımızdan 7/24 bize ulaşmanız mümkündür.

Anlayışınız ve duyarlılığınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin