KKTC’de turizm sezonu açılıyor

167
turizm

Tatil

KKTC’de turizm sezonu açılıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2020 yaz turizmini kaçırmamak için harekete geçti. Bu kapsamda ülkede 1 Temmuz’dan itibaren turist kabulüne başlanacak. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği koşullarla turizm sezonunun 1 Temmuz’dan itibaren başlayacağını duyurdu. Koronavirüs salgını riskinin yüksek olduğu ülkelerden geleceklere PCR testi istenecek ve karantina uygulanacak. Az riskli ülkelerden gelenler sadece PCR test sertifikası ile ülkeye giriş yapabilecek.

Türkiye ve İngiltere’den charter seferleri pazartesi başlayacak

Koronavirüs salgınında normalleşme çalışmaları kapsamında; 1 Haziran’dan itibaren de yurt dışında bulunan KKTC ikametliler karantinaya girmek kaydıyla geri dönebilecek. Haziran’da ayrıca Türkiye ve İngiltere’den charter seferleri başlayacak. KKTC’deki gece sokağa çıkma yasağı da aynı zamanda sona erecek.

8 Haziran’dan itibaren ise KKTC vatandaşı olmayan ancak oturma ikamet, çalışma, öğrenim izni olanlar yine karantina koşuluyla ülkeye dönebilecek. Bu kişilerin karantina masrafları kendileri tarafından karşılanacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin