KDV ödemelerine korona virüs ertelemesi

38
KDV
Fotoğraf:Gelir İdaresi Başkanlığı

Tatil

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda birçok işyerinin kapandığı Türkiye’de yaklaşan Katma Değer Vergisi (KDV) ödemeleri için erteleme geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter’daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, 26 Mart’a kadar KDV beyanname verme ve ödeme süresini 24 Nisan’a, 31 Mart’a kadar olan Ba-Bs formlarının verilme süresini 30 Nisan’a çekti. Bakan Albayrak ayrıca, belediyelere Koronavirüsle mücadelede destek olunması için 3 aylık 3 milyar değerindeki kesintilerin yapılmayacağını da duyurdu.

Bakan Berat Albayrak’ın sosyal medyadan yayınladığı mesaj şu şekilde:

“Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda; 26 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi beyanname verme ve ödeme süreleri 24 Nisan, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken Ba-Bs formlarının verilme süresi de 30 Nisan gün sonuna kadar uzatılmıştır.

Ayrıca Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık yapılan 3 milyar TL’lik 3 aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) kesinti yapılmayacaktır. Böylece tüm belediyelere, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir kaynak sağlanmış olacak.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin