Kayseri: Kış turizmine kardeş geliyor

1550
Kayseri Termal

Tatil

Kayseri’yi diğer kış turizm merkezlerinden daha avantajlı hale getirecek olan termal turizmi için sondaj çalışmalarına başlanıyor.

Dünyanın önemli kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, turizmde büyük atılım yapacağı yeni bir özelliğe daha kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi, Erciyes’i dünyanın turizm gözdesi hale getirmek için yaptığı çalışmalar kapsamında, Kayseri’ye önemli bir turizm geliri getirecek olan proje ile termal turizmi için yapılacak çalışmalara start verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sondajın yapılacağı bölgede çalışmalarla ilgili olarak,

“Sıcak su arama çalışmalarımız 2-3 yıldır devam ediyor. Önce MTA jeolojik ve jeofizik araştırmalar yaptı. Sıcak suyun çıkabileceği yeri tespit etti. Biz de ihalemizi yaptık. Yüklenici firma şantiyesini kurdu. Bayramdan sonra sondaja başlanacak. 2 bin, 2 bin 220 metreler civarında sıcak su bulunabilir raporu verilmişti. Temennimiz sıcak suyun çıkması. O zaman Erciyes önemli bir değere daha kavuşmuş olacak. O zaman hem tesislerin enerji ihtiyacı giderilecek, hem de termal turizm tesisleri ile bu proje şehrimize değer katacak” dedi.

Kaynak: www.kayseri.bel.tr

kayseri Termal
Foto: www.kayseri.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin