Karayipler’e yolculuk artık daha kolay

1347

Tatil

Avianca ve Türk Hava Yolları yeni bir ortak uçuş anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Latin Amerika ülkeleri ve Karayipler’e ulaşım daha da kolaylaştı.

Anlaşma sayesinde Avianca yolcuları hızlı ve efektif bir şekilde Latin Amerika ve Karayipler’den Türkiye ve Avrupa’ya; Türk Hava Yolları yolcuları ise, Avianca’nın merkezi Bogota’ya ve Latin Amerika’daki birçok uçuş noktasına seyahat edebilecekler.

Anlaşma aynı zamanda Avianca ve Türk Hava Yolları uçuşlarının tek bir biletle gerçekleşmesini sağlayacak. Böylelikle her iki havayolunun yolcularına daha iyi bağlantılar ve seyahat alternatifleri sağlanmış olunacak. Her iki havayolunun da Star İttifakı üyesi olması nedeniyle, yolcular aynı zamanda istedikleri havayolunun Özel Yolcu Programından mil kazanıp, ödül bilet alabilecekler.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, “Star Alliance İttifakının önemli havayollarından Avianca ile ortak uçuş anlaşması imzalamış olmaktan mutluyuz. Bu anlaşma sayesinde her iki havayolunun yolcularına da Avrupa ve Güney Amerika’daki çıkış noktalarından, Türkiye-Kolombiya arasında seyahat etme imkanı tanınmış olacak. Dahası bu ortak uçuş anlaşması ile yolcular, Türkiye ve Kolombiya’da birçok noktaya uçarken, aynı zamanda her iki havayolunun da global uçuş ağındaki diğer noktalara da seyahat edebilecekler. Yeni ortak uçuş anlaşması, her iki havayolunun yolcularına da yeni uçuş alternatifleri, konforlu ve sınırsız bir seyahat tecrübesi imkanı sunacak.” açıklamasında bulundu.

Latin Amerika’daki şehirlerden uçan yolcular Türk Hava Yolları’nın Madrid, Barcelona uçuşları aracılığı ile İstanbul’a seyahat edebilecekler. Aynı zamanda, Türk Hava Yolları’nda seyahat eden yolcular, Avianca’nın uçuşları ile Latin Amerika’da Bogota, Medellin ve Cali’ye uçabilecekler.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin