Karantinadan muaf olmak için yapılan testin sonucunu buradan indirebilirsiniz

2099
karantina

Tatil

Karantinadan muaf olmak için yapılan testin sonucunu buradan indirebilirsiniz

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı ülkeler yurt dışından ülkeye giriş yapanlara karantina uyguluyor. Bu yüzden bu yıl sılayolu yolculukları koronavirüs gölgesinde devam ediyor. Tatillerini memleketlerinde yapmak üzere gelen Türk vatandaşları dönüşte 14 günlük karantinaya tabi olmamak için Türkiye’de belirlenen 137 test merkezinde PCR testini yaptırabileceğini duyurmuştuk.  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) vatandaşlara sosyal medya hesabından bir hatırlatma yaparak bilgilendi.

YTB sınır kapılarında ve havalimanlarında oluşabilecek yığılmaları göz önünde bulundurarak, yola çıkmadan önce COVİD-19 testlerini Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde yaptırılabileceğini duyurdu. Merkezler: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/covid-19-yetkilendirilmis-tani-laboratuvarlari-listesi

e-nabız uygulaması üzerinden testin sonucunu alabilirsiniz

Vatandaşların test yaptırmadan önce Halk Bankası “TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41” nolu hesap numarasına 110 (yüz on) TL havale etmesi gerekiyor.

Covid-19 test sonuçlarını ise, “e-devlet” veya  “e-nabız” uygulaması üzerinden test yapılan merkez tarafından verilecek barkod numarası ve Pasaport/T.C. kimlik numarasının son 4 hanesi ile Türkçe ve İngilizce olarak indirebilirsiniz.

Test Sonuçları: https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin