Karantina nedeniyle tatile gidemeyecekler

1431
karantina

Tatil

Karantina nedeniyle tatile gidemeyecekler

Almanya’nın aralarında Türkiye’nin de bulunduğu “Riskli ülkelerden” gelenlere uyguladığı 14 günlük karantina uygulaması ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bilindiği gibi karantina herkes için zorunlu. Son olarak Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti de daha önceki mahkeme kararını geçersiz sayıp, riskli bölgeden gelen herkesin 14 gün evde kalması gerektiğini açıklamıştı. Sadece son 48 saat içinde virüs taşımadığını belgeleyen bir test sonucu getirenler karantinada kalmak zorunda değiller. Haberi buradan okuyabilirsiniz: https://www.turizmavrupa.com/14-gun-karantinaya-girmemek-icin-test-yaptiracaklar-dikkat/

Tatile gidemeyecekler

Karantina uygulaması yurtdışından gelenleri zor durumda bıraktığı gibi, yurtdışına tatile gitmek isteyenleri de mağdur ediyor. Almanya’nın Mühlheim kentindeki bir okulda bir öğrecide virüs tespit edilmesi nedeniyle sınıftaki 24 öğrenci ve dört öğretmen karantina altına alındı. Öğrencilerin tatil hazırlığı yapan aileleri ise 14 günlük karantina nedeniyle planlarını iptal etmek zorunda kaldı. Bu bir çok ailede tepkiyle karşılandı. Çünkü sınıfın karantinaya alınmasının ardında büyük br ihmal var.

Çocuğunu bile bile okula gönderdi

Yetkililerden verilen bilgiye göre öğrencilerden birinin babasında daha önce virüs tespit edildi. Normalde karantinaya alınan baba çocuklarını okula göndermemeliydi. Ancak babanın bu bilinen kurala rağmen çocuğunu okula gönderdiği ve bütün sınıfı tehlikeye attığı ortaya çıktı. Şimdi sorumsuz babanın bu tutumu nedeniyle hem öğrenciler, hem de onlarla temasa geçen öğretmenler karantina altına alındılar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin