Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünel 2021’de açılacak

1836
Karadeniz, Akdeniz, tünel, yol, karayolları

Tatil

Karadeniz Bölgesi’ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak olan 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi’ndeki tünel çalışmaları devam ediyor. Tünelin 2021 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Geminbeli Geçidi 8 bin 600 metre uzunluğunda olacak.

Karadeniz

Karadeniz Sivas üzerinden güneye inecek

Geminbeli Tünelinde incelemelerde bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, “Devletimizin geldiği noktayı, ekonomimizin nereye geldiğini ve vatandaşımızın nasıl daha kaliteli hizmet alacağını görebiliyoruz. Olağan bir hizmet var. 8 bin 600 metre uzunluğunda ve milyara yakın maliyetle vatandaşlarımıza bu hizmeti vermek için gayret ediyoruz. Sivas, karayolları yatırımları anlamında ülkemizin en şanslı illerinden birisi. Bu tünel kuzey-güney bağlantısı için çok önem arz ediyor.” dedi.

Karadeniz, sivas, yol, tünel, çalışma

Diğer tünellerde çalışmalar devam ediyor

Geminbeli Geçidi’nin 2021 yılında hizmete açılacağını aktaran Vali Ayhan, “Bu tünel Akdeniz’i Karadeniz sahillerine bağlanmamız anlamında önemli. Alt yapı, sinyalizyon, havalandırmaları ve güvenlik tedbirleri noktasında biraz daha işi var. Çamlıbel, Yağdonduran ve Kızıldağ Tünelleri de bittiği zaman Sivasımız yer tarafa açılan, ulaşımda merkez olan bir konuma ulaşacak.” dedi.

Kaynak: Sivas Valiliği

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin