Karabük ve Safranbolu bu köprü ile birleşti

5404
Karabük

Tatil

Karabük Belediyesi tarafından Kanyon Park Projesi kapsamında yapılan Karabük ve Safranbolu’yu birleştiren Kanyon Köprüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kireç Kuyusu mevkiinde bulunan Kanyon Park Projesinin ilk etabı olan Kanyon Köprüsü, 329 Metre Toplam Açıklıklı (159 Metre Ön germeli Kiriş ve 170 Metre Çelik Kemer), 12,00 Metre Tabliye Genişlikli Ön germeli Kiriş + Çelik Konstrüksiyon Yaya ve araç geçiş bölümlerinden oluşuyor.

Kanyon Köprü açılış töreninde konuşan Karabük Valisi Mehmet Aktaş, seksen yıl önce küçücük bir köy olan Karabük’ün özellikle son yıllarda ulaşım, altyapı, eğitim ve sağlık başta olmak üzere, hemen her alanda yaptığı yatırımlarla modern ve dinamik bir kent haline geldiğini ifade ederek:

‘’80 yıl önce Demir Çelik Fabrikasının ilimize yapılması emrini veren Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve şehrimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün devlet ve siyaset adamlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Köprü, Karabük ile Safranbolu arasındaki ulaşımı büyük oranda rahatlatacağı gibi, sürekli gelişen ve büyüyen, büyüdükçe de coğrafi olarak birbirine yaklaşan Karabük il merkezi ile Safranbolu’muzun kanyon engelini aşarak kucaklaşmasının bir sembolü olacaktır’’ dedi.

Kanyon Köprüsünün ardından başlayacak olan Kanyon Park projesinde, her yaş grubunun yararlanacağı, gençlerin her türlü sporu yapabilecekleri alanlar olacak. Peyzaj alanı 310 bin metrekare, 17 bin metrekare spor tesisleri, 2 km bisiklet yolu, bin 870 su kanalı bulunuyor. Ayrıca Afet Evleri bölgesine dev dönme dolap ve lunapark, yapay tırmanma duvarı, renk ve koku terasları, adrenalin parkı, çocuk köyü, kaykay pistleri, çeşitli eğlence merkezleri ve su sporlarını yapabilecekleri daha birçok tesis ve alan bulunacak.

Karabük4 Karabük2 Karabük3

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin