Kar kış demeden çalışıyorlar

82
Kar kış

Tatil

Ankara Sivas arasında yapımına 2009 yılında başlanan Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi’nde çalışmalar kar kış demeden devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun sosyal medya hesabından “3G Gar Gış Gıyamet.. . Ankara – Sivas YHT için durmak yok çalışmaya devam.”paylaşımında bulundu.

Kar kış demeden çalışıyorlar

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında gerçekleştirilen üretimleri yerinde denetleyen Uygun, zorlu kış koşullarına rağmen devam eden Sivas Gar sahasındaki altgeçit ve peron imalatları, yerli üretim olan 72 m rayın stok ve montajına yönelik sevkiyat çalışmaları, Yapı İstasyonunda çift hat ferş çalışmaları ve tamamlanmış üstyapı imalatlarını incelendi.

Mayıs ayında açılacak

11 yıldır çalışmaların devam ettiği projede ilk sefer Mayıs ayında planlanıyor. Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi’nin hizmete girmesiyle iki şehir arasındaki tren ulaşımının 12 saatten 2 saat 51 dakikaya düşmesi planlanıyor. Yeni hatta  trenlerin 250 km hız yapması planlanıyor.

Kars’a kadar uzanacak

Toplam uzunluğu 442 km olan Ankara – Sivas hattının gelecekte Kars’a kadar uzatılması planlanıyor. Yapım aşamasında olan Sivas – Kars hattıda hayata geçirildiğinde bu hat Bakü-Tiflis-Kars Demiryoluna bağlanacak.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin