Kapıkule Sınır Kapısı’nda gurbetçilere ikram

3932
Kapıkule

Tatil

Kapıkule Sınır Kapısı’nda gurbetçilere ikram

Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi Kapıkule Sınır Kapısının girişine kurduğu stantla yurt dışından gelen gurbetçi vatandaşları karşılayarak su ve lokum ikramında bulunuyor. Edirne İl Müftü Vekili ve Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şube Başkan Vekili Hüseyin Okuş, araçlarıyla binlerce kilometre uzaktan gelen ve vatan topraklarına ayak basan gurbetçileri ilk olarak Türkiye Diyanet Vakfı’nın karşıladığını söyledi.

“Gurbetçileri ikramlarla mutlu ediyoruz”

Gurbetçi aileleri birkaç dakikalığına da olsa Vakfımız standında misafir ettiklerini, yorgunluklarını atmak için su ve lokum ikramında bulunduklarını anlatan Okuş, şunları kaydetti:

“Vakfımızın gülen yüzünü, yurt dışında ülkemizi temsil eden kardeşlerimize yansıtmaya çalışıyoruz. Hiç beklemedikleri ve ummadıkları bir anda gelen küçük ikramlarımız gurbetçi vatandaşlarımızı hem şaşırtıyor hem de mutlu ediyor. Onların yüzlerindeki tebessüm ve mutluluğu görmek de bize güzel bir iş yaptığımızı göstermiş oluyor. Yaşadıkları ülkelerde ‘yabancı’ olarak adlandırılan vatandaşlarımızın öz yurtlarında da yabancılık çekmemelerini ve Türkiye’ye ayak bastıklarını hissetmelerini istiyoruz. Yaptığımız çalışma sonrasında aldığımız güzel tepkilerle bunu da başardığımıza inanıyoruz. Görevlilerimiz gündüz olduğu gibi gece saatlerinde de gurbetçilerimizi karşılamaya devam ediyor.”

Sınır kapısındaki işlemlerden dolayı zaman zaman kilometrelerce kuyruk oluşabildiğine dikkati çeken Okuş, hem sıcak hava hem de uzun yolculukla birlikte yorulan, strese giren ve bunalan gurbetçilerin Türkiye Diyanet Vakfının güler yüzlü temsilcileriyle birlikte yapmış oldukları ikramlarla bir nebze olsun rahatladıklarını vurguladı.

Kaynak: tdv.org.tr

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin