Kapıkule: Ciğerin kokusunu alan kediler Avrupa’dan giriş yaptı

3149
Kapıkule

Tatil

Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali tanıtımına Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı olan Kapıkule Gümrük Kapısı’nda start verildi.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 7. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali düzenlenen törenle başladı. Yurtiçi ve yurtdışından gelen bando takımlarının yer aldığı festival renkli görüntülere sahne oldu.

12-13-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 7’inci Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali tanıtımında bu yıl farklı bir temayla dikkat çekildi. Ünlü Çizgi Film karakteri kedilerin kostümünü giyen 4 animatör, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı olan Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan ülkeye giriş yaptı. Edirne’nin ünlü tava ciğerinin kokusunu alan kedileri, ülkeye girişte Edirne Belediyesi Bandosu 9/8’lik ezgilerle karşıladı.

Edirne’nin ünlü tava ciğeri ile kuru biberinin tadına bakan kediler, Edirne Belediye Bandosu’nun müziği eşliğinde dans edip eğlendi.

Daha sonra Edirne Belediye Bandosu, Romanya Piteşti Bandosu, Bulgaristan Dobriç Bandosu, Bursa Büyükşehir Bandosu, Bulgaristan Dimitrovgrad Bandosu ve Macaristan Zigervar Bandosu Edirnelilere unutulmaz bir konser verdi.

Festivalin Yürütme Kurulu Üyesi Kemal Kılıç, dünyaca ünlü kedileri Edirne’ye davet ettiklerini söyledi.  Festivalin Yürütme Kurulu Üyesi Bahri Dinar da, “Yurtdışında bu kokuyu hisseden kediler Türkiye’ye akın ettiler. Bu yıl kedilerin akınına uğradık. Onları ciğere doyuracağız” dedi.

Kaynak: www.edirne.bel.tr

Kapıkule
www.edirne.bel.tr
Kapıkule
www.edirne.bel.tr
Kapıkule
Foto: www.edirne.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin