Kapıkule çevresindeki fırsatçılara büyük tepki

15 Nis. 2019
4463 Görüntülenme
Kapıkule
© Mustafa Koyuncu

Avrupa’da yaşayan yüz binlerce kişi bu yıl Kapıkule Gümrük Kapısında olup bitenleri yakından takip ediyor. Aylardır süren çalışmalar sonucunda yetkililer kuyruk sorununu aza indirmeyi vaat ediyorlar. Artık yazın kavurucu sıcağında saatlerce kuyrukta beklemek istemeyenler bu yıl nihayet bir şeylerin düzelmesini bekliyor. Konuyla ilgili günlerdir görüş bildiren www.turizmavrupa.com okurları, Kapıkule ve çevresinde büyük tepki çeken başka bir konuya daha dikkat çektiler. Bir çok vatandaşımız, Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra Edirne’ye kadar olan yoldaki tesislerde istenen fiyatların yüksekliğinden şikayetçi.

Memlekete girdikten sonra bir tesiste durup karnını doyurmak isteyenler, bazı esnafın normal fiyatın çok üzerinde satış yapmasını eleştiriyor. Yurtdışından gelen turiste ayrı fiyat uygulandığını iddia edenler bile var. Bir okurumuz „ 2 Euro’ya tuvalet parası mı olur?“ diye eleştiride bulunuyor.

Yurtdışından gelenlere bilinçli olarak yüksek fiyat uygulanmasını eleştiren Avrupa’daki vatandaşlar, karnını doyurmak isteyenlerin veya dinlenmek isteyenlerin Edirne şehir merkezine girmesini tavsiye ediyorlar.

Okurlarımızın gündeme getirdiği bu şikayetler, daha önce Edirne’deki yetkili makamların yaptığı bir uyarıyı da hatırlattı bize. Yetkililer, bazı fırsatçı esnafın çorbayı bile 5 Euro’dan satmaya çalıştığını açıklarken, bu kişilerle mücadele edileceğini duyurmuşlardı. Hatta Edirne Valiliği, yolcuların şikayette bulunabilmesi için Whatsapp şikayet hattı bile kurmuşu. Şikayette bulunmak isteyenler bunu 552840 2222 numarasından whatsapp üzeri yapabilirler.

(A)

Yorumlar
  • Kapıkule de bir benzinlikte yemek servisi var . Ama Edirne 15 km gitmek bukadarmi zor. Her çeşit her kalite restoran var. Birde benxinliklerde WC ler ücretsiz. Otoban ddakiler dahil.

    Taner 16 Nisan 2019 00:38 Cevapla
  • 13 saat sıcak tepeden vuruyor wc yok su pahalı sıgara satışı var bulgar alinan sigaralari geri aliyor rüşvet yatagi olmus heryer

    Caglar 21 Nisan 2019 19:24 Cevapla

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir