Kapıkule bizi bekliyor: Hangi önlemler alındı?

7623
Sılayolu, Kapıkule, okul
www.kapikulemulkiidareamirligi.gov.tr/

Tatil

Edirne Valisi Günay Özdemir, Kapıkule’nin izin sezonuna hazır olduğunu söylerken alınan önlemler hakkında bilgi verdi. 

Bir yıldır beklediğimiz an geldi: Karayolundan Türkiye’ye yolculuk başladı.Türkiye’ye ana giriş kapısı olan Kapıkule’de bu yıl bizi nasıl bir manzara bekliyor. Bunu öğrenmek için Edirne Valisi Günay Özdemir’in yaptığı açıklamayı size aktarıyoruz. Önceki gün A Haber’in konuğu olan Vali Özdemir, izin sezonu ile ilgili ne gibi hazırlıklar yapıldığını ve hangi önlemlerin alındığını açıkladı.

Kapıkule’ye takviye yapıldı

İlk olarak gümrük sahasında incelemelerde bulunan Vali Özdemir, Mülki İdare Amiri Şenol Levent Elmacıoğlu ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın’dan bilgiler aldı. Edirne Valisi Günay Özdemir, yaz ayının gelmesi ile birlikte Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçi vatandaşların yoğun olarak Türkiye’ye geldiğini ifade ederek “Dünyanın en büyük ve modern sınır kapılarından biri olan Kapıkule yaz sezonuna hazır bulunmaktadır. Bulgaristan gümrük yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından koordineli olarak gerekli önlemleri aldık” dedi.

Bekleme süresini azaltmak ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi için önlem alındığını belirten Vali Özdemir “Gümrük ve polis teşkilatına personel takviyesi yaptık.  Her yıl binlerce vatandaşımızın kullandığı sınır kapımızda önemli bir sorunun yaşanmayacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin