Kapıkule: Araç kuyruğundan sonra şimdi de bu çıktı

1882
Kapıkule
Foto: Mustafa Koyuncu

Tatil

Kapıkule: Araç kuyruğundan sonra şimdi de bu çıktı

Karayolundan Türkiye’ye memleketine seyahat edenlerin dönüş yolculuğu daha sıkıntılı oluyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’den Bulgaristan’a geçişte özellikle Kapıkule sınırında uzun araç kuyrukları oluşurken sürücüler bazen saatlerce beklemek zorunda kalıyordu. Bu sene bu kuyrukların uzunluğu daha kısa, bekleme süresi daha az. Ancak bu defa da yolcular “Test kuyruğunda” beklemek zorunda kalıyorlar.

Kalabalık ailelerde uzun sürüyor

Yaşadığı ülkeye dönenlerin yollardan aktardığına göre bekleme kuyruğu Kapıkule’deki test merkezi önünde başlıyor. 14 gün karantinada kalmamak için virüs taşımadığını gösteren test yaptırmak isteyenlerin işlem süresi uzun sürüyor. Özellikle kalabalık aileler işlerin uzamasına neden oluyor. Test bitip araç yola çıkana kadar saatler geçebiliyor.

Hangi ülkelerde kontrol daha sıkı?

Bunun haricinde özellikle Bulgaristan, Macaristan ve Avusturya’ya girişte de bekleme süreleri oldukça uzun. Hem gümrük kontrolleri, hem de korona nedeniyle alınan tedbirlerden dolayı araçların işlem normalden daha uzun sürüyor. Gümrük kontrolü sırasında araçtaki bütün eşyaların didik didik aranması gereksiz zaman kaybına yol açıyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin