Kapıkule’de 9 saat bekleyen yolcu belediyeden bakın ne istedi

8319
kapikule

Tatil

Geçtiğimiz hafta Edirne ile Kapıkule arasında oluşan araç kuyruğunda 9 saat güneş altında beklemek zorunda kalan Uğur Bekdemir yetkililerden bir talepte bulundu.

Sılayolu’na çıkanların en büyük sıkıntısı gümrük kapılarındaki bekleme süreleri. Kimi zaman kilometrelerce araç kuyruğu oluşuyor ve yaz sıcağında saatlerce beklemek bazı çocuklu aileler için büyük bir ızdıraba dönüşüyor. Avusturya’da yaşayan ve memleketi Giresun’daki tatilini tamamladıktan sonra Avrupa’ya geri dönen okurumuz Uğur Bekdemir, önemli bir noktaya dikkat çekti.

Kapıkule öncesi bekleyecek yer yok

Kapıkule’ye varmadan önce 9 saat kuyrukta beklediklerini aktaran Bekdemir “Aşırı sıcak bir havada beklemek zorunda kaldık. Edirne – Kapıkule arası gölge altında duracak yer yoktu. Edirne Belediyesi bu alanı ağaçlandırsa güzel olur. Hem doğa güzelleşir, hem insanlar 40 derece sıcakta yanmazlar” dedi.

Radarlara dikkat

Gidişte Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan üzeri seyahat ettiğini, dönüşte ise Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya üzeri yolculuk yaptığını hatırlatan Bekdemir www.turizmavrupa.com’a şu bilgileri aktardı: “Genel olarak sorunsuz bir yolculuk oldu. Sadece her zamanki gibi Bulgar çok bekletti. Bir de Ordu ve Çorum il sınırlarında radar kontrolleri vardı. Bu bölgede dikkat etmek gerekir.”

Okurumuz Uğur Bekdemir yolda çektiği fotoğrafla Edirne Kapıkule arasında ağaçlandırma çalışmasının olmadığını gösterdi.
Okurumuz Uğur Bekdemir yolda çektiği fotoğrafla Edirne Kapıkule arasında ağaçlandırma çalışmasının olmadığını gösterdi. Aynı fotoğrafta yol kenarına atılan çöpler de dikkat çekti.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin