K. Maraşlılar kayak yapmak için çok beklemeyecek

1611
Kahramanmaraş

Tatil

Kahramanmaraş’ta Yedi kuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen projeye göre, Yedikuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi günlük 2000 kayakçı olmak üzere toplam 5000 kişi kapasiteli olarak hizmet sunacak ve yıllık kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek tesis 250 km yarıçaplı bölgede tek kış sporları tesisi olacak.

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinde 540 metrekare Danışma ve Yönetim Birimi, 550 metrekare Restaurant ve Cafe, 140 metrekare umumi bay-bayan tuvalet, 140 metrekare üst istasyon, 270 metrekare kar ezme aracı garajı 2 adet jeneratör binaları 2 adet su depoları ile alt istasyonu kotu olan 1.833 metre rakımından üst istasyon kotu olan 2.044 metre rakımına telesiyej ve teleski hatları ile ulaşılacak. 730 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band ve bir adet helikopter ve otopark alanları bulunacak.

 

Kaynak: www.kahramanmaras.bel.tr

Kahramanmaraş

 

kahramanmaraş
Fotoğraflar: www.kahramanmaras.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin