İzmir’deki alışveriş merkezleri kapatılacak mı?

25
alışveriş

Tatil

İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın riski nedeniyle il sınırları içerisindeki alışveriş merkezlerinin (AVM) faaliyetlerini durdurmalarını istedi. Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüsün (Covid-19) yol açtığı salgına karşı mücadelenin her alanda sürdüğü Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda, insanların birbirine çok yakın olacağı etkinlikler ve yerler geçici süreyle durdurulmuştu.

Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de koronavirüs salgınının yayılmasını en aza indirmek amacıyla insan sirkülasyonunun yoğun olduğu ve bulaşma riskinin yüksek olduğu alışveriş merkezlerinin de geçici süreyle faaliyetlerinin durdurulmasının uygun olacağına karar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in talimatı doğrultusunda, Genel Sekreter Buğra Gökçenin imzasıyla bu karar İzmir’deki tüm AVM yönetimlerine elden tebliğ edildi.

Ayrıca:   Antalyalı doğa sever sordu: Av turizmi diye bir saçmalık mı olur?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın son verdiği rakamlara göre; Türkiye’de Koronavirüs vaka sayısının bin 872’ye, can kaybının ise 44’e yükseldiğini hatırlatalım.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin