İzmir Metrosu’nda sevindirici olay

996

Tatil

İzmir Metrosu’nun son etabı olan Poligon ve Fahrettin Altay istasyonları ulaşıma açıldı.

10560_20140727015437_SUA_5133İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Metrosu’nun son etabı olan Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarını hizmete açtı. İlk sefer yoğun ilgi gördü. İki istasyondan binişlerin 15 gün ücretsiz olacağı da açıklandı.

İzmirspor, Hatay ve Göztepe’den sonra hizmete açılan Poligon ve Fahrettin Altay istasyonları İzmirliler’in ulaşımına büyük kolaylık sağlayacak. İzmir, son iki durağın da eklenmesiyle toplam 20 kilometrelik bir hat metro hattına kavuşmuş oldu. Şehirde şuan 17 istasyon bulunuyor. Bornova Evka 3’ten Fahrettin Altay istasyonuna 30 dakikada ulaşmak mümkün.

Başkan Kocaoğlu, “Şimdi önümüzdeki yıllarda Narlıdere’ye doğru yürüyeceğiz. Ağustos ayında aksilik olmazsa Torbalı hattı açılacak. Oradan Selçuk’a, Bergama’ya derken İzmir’i gerçek anlamda demir ağlarla öreceğiz. Biz 11 kilometre raylı sistem aldık. Şu anda 100 kilometre çalışıyor. Ağustos ayında bu rakam 130 kilometreye çıkacak. 3 sene içinde yapacağımız tramvayla 153,5 kilometreye çıkacak” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin