İzmir En Sevilen Kent yarışmasında finalde!

35
İzmir

Tatil

İzmir En Sevilen Kent yarışmasında finalde!

World Wildlife Fund (WWF) tarafından düzenlenen “We Love Cities” yarışmasına Katılan İzmir finale yükseldi. 27 ülkeden 58 şehrin yarıştığı finalde en yüksek oyu alan finalist “en sevilen kent” seçilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki karbon salınımının azaltılması, doğa ile uyumlu ulaşım stratejisi gibi sürdürülebilir çevre politikalarıyla WWF’in “We Love Cities” yarışmasında finalde mücadele etmeye hak kazandı. Dünyada 27 ülkeden 58 şehrin yarıştığı finalde en fazla oyu alan finalist “en sevilen kent” seçilecek. İzmir #weloveizmir etiketi ve WFF’in adına açtığı site üzerinden en sevilen kent oylamasına dahil olacak. 11 Ekim’de sona erecek oylamada, Los Angeles, Paris, Londra ve New Mexico City gibi küresel şehirler de yer alıyor.

 Her #weloveizmir paylaşımı bir oy sayılıyor

58 şehrin boy gösterdiği yarışmada, tüm sosyal mecralarda yapılan #welove.. etiketi ve içeriğin altındaki her etkileşim oy olarak sayılıyor. İzmir de yarışmaya #weloveizmir etiketiyle katılıyor. Her hesabın gün içindeki #weloveizmir etiketli ilk paylaşımı oylamaya dahil ediliyor.

 Siteden de oy veriliyor

Yarışma kapsamında WWF tarafından her şehir adına bir site açıldı. Bu sayfa üzerinden de İzmir’e oy verilebiliyor, görüş ve öneriler sunulabiliyor. Her destekçinin günde sadece bir oy kullanabiliyor. WWF tarafından İzmir için hazırlanan sayfaya bu linkten ulaşabilirsiniz: https://welovecities.org/tr/izmir/

 (BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin