İyileşen hasta sayısı 200 bin sınırında

69
hasta

Tatil

İyileşen hasta sayısı 200 bin sınırında

Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında, devam eden tedavilere bağlı artışın yaşandığı Türkiye’de sahillerdeki yoğunluk artarken, riskli damlacık sayısı, havuz ve plajlarda da tıpkı diğer ortamlardaki gibi insan yoğunluğuna bağlı şekilde yükseliyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yayınladığı günlük Koronavirüs tablosuna göre; 17 Temmuz’da 41 bin 215 test yapıldı, 926 yeni vaka görüldü. 18 kişi yaşamını yitirdi, bin 14 hasta iyileşti. Toplamda 4 milyon 191 bin 124 testin uygulandığı Türkiye’de vaka sayısı 217 bin 799’a ulaştı. 5 bin 458 vatandaşın hayatına mal olan salgında bin 226 kişi yoğun bakımda, 402 kişi solunum destek cihazına bağlı olarak tedavi alıyor. İyileşenlerin sayısı da 199 bin 834’e yükseldi.

Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında, devam eden tedavilere bağlı artış var

Sağlık Bakanı, günlük verilerle birlikte şu mesajı yayınladı: “Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızda, devam eden tedavilere bağlı artış var. Son 35 gün içinde, en düşük vefat sayımız 13 Haziran’da, 14 olarak gerçekleşmişti. Temaslı taraması, erken tanı ve tedavi şansıyla vefat sayılarını daha da azaltmaya çalışıyoruz.”

corona

Havuz ve plajlarda damlacık olayı

Bakan Koca, havuz ve plajlardaki damlacık olayını şöyle açıkladı: “Koronavirüs, damlacıklarla bulaşır. Riskli damlacık sayısı, havuz ve plajlarda da tıpkı diğer ortamlardaki gibi, insan yoğunluğuna bağlı şekilde artar. Tedbirler, üçüncü şahıslı tüm yerlerde geçerlidir. Kurallara uyulursa tatilin kalitesi artar.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin