İstanbul’un tarihi Köşk ve Kasırlarında karekodlu menü dönemi

63
İstanbul
Foto:www.ibb.istanbul

Tatil

İstanbul’un tarihi Köşk ve Kasırlarında karekodlu menü dönemi

İstanbul’un en güzel seyirlik manzaralarına sahip 19 farklı mekanda İstanbullulara restoran ve kafeterya hizmeti veren İBB Sosyal Tesisleri, Koronovirüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından yeniden hizmet vermeye başlıyor.

Yeni normalleşme süreciyle birlikte pek çok kurum, kuruluş ve işletme gibi İBB Sosyal Tesisleri de kafeterya ve restoranlarını yeniden kapılarını misafirlerine açıyor. Tüm restoran ve kafelerini yeni normale göre düzenleyen İBB Sosyal Tesisleri’nde masa ve sandalye sayısı azaltıldı, ertelenen bakım ve onarım işleri yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri alındı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nca açıklanan tedbirler kapsamında yeni normale göre düzenlenen ve 12 Haziran’da (bugün) hizmet vermeye hazırlanan İBB Sosyal Tesisleri’nde, oturma düzeni sosyal mesafeye göre ayarlandı. Masalar arası mesafeler artırılarak, koltuk ve sandalye sayıları azaltıldı. Tüm gerekli noktalara el dezenfektanları yerleştirildi. Tüm çalışanlar yeni düzene göre eğitimden geçirilerek maske kullanımı, fiziksel mesafe ve hijyen kuralları konularında bilinçlendirildi.

Maske takmak zorunlu, menüler karekodlu

Çalışanların rutin olarak sağlık kontrolünden geçirileceği ve dezenfeksiyonun sağlanacağı sosyal tesislerde, misafirlere de girişleri esnasında ateş ölçümü yapılacak. Maske kullanmayan misafirler tesislere kabul edilemeyecek.

İBB Sosyal Tesisleri, menülerini oluşturulan karekodlarla ziyaretçilerine sunacak. Fiziksel teması en aza indirmek için oluşturulan yeni nesil menülere ziyaretçiler telefonlarıyla ulaşabilecek. Karekod erişimi olmayanlar için de menüler bulunacak ve dezenfekte edilerek misafirlere verilecek.

Açık büfe kahvaltı yok

365 gün boyunca ödüllü aşçılarıyla İstanbullulara restoran hizmeti sunan sosyal tesisler, hafta sonları verilen açık büfe kahvaltı hizmetini, kontrollü normale geçiş süreci çerçevesinde bir müddet daha gerçekleştirmeyecek. Sosyal mesafe nedeniyle henüz sunulamayan açık büfe kahvaltılar için İstanbulluların bir süre daha beklemesi gerekecek.

İstanbul

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin