İstanbul’un en riskli ilçeleri belli oldu

204
Riskli

Tatil

İstanbul’un en riskli ilçeleri belli oldu

Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması, İstanbul’un Koronavirüs salgını açısından en riskli ilçelerini ortaya çıkardı.

İstanbul’daki Koronavirüs vakaları 4 ilçede yoğunlaşıyor

Türkiye’de Koronavirüs vakalarının en fazla görüldüğü İstanbul’da ilçe bazında rakamlar açıklanmasa da “Hayat Eve Sığar” uygulamasında yayınlanan son harita ilçelerdeki korkutucu durumu gözler önüne serdi. Uygulamaya göre; Başakşehir, Bağcılar, Sultangazi ve Zeytinburnu İstanbul’un en riskli ilçeleri oldu. Özellikle Bağcılar’daki Mehmet Akif Bulvarı, Çinçindere Caddesi, Mevlana ve Necip Fazıl Kısakürek Caddes’indeki vaka yoğunluğu endişe verici düzeyde.

Büyükçekmece’de neredeyse sıfırlanan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını Bahçelievler ve Güngören’de de riskli boyutta. Eyüpsultan ve Şişli’de de Haziran ayına oranla bir miktar artış yaşanmış. Avcılar ve Esenyurt’ta vaka sayısı düşerken; Sultanbeyli ve Sultangazi’de yoğunluk gözleniyor.

En çok vakanın görüldüğü 7 il

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Bakan Koca’nın yaptığı açıklamada, son üç gün ortalamasıyla en çok vakanın görüldüğü 7 il şöyle sıralandı: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa. Son 3 gün en az vaka görülen 7 il ise; Tunceli, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik oldu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin