İstanbul’un Anadolu yakasında yolculuk kolaylaşacak

1702
istanbul

Tatil

İstanbul’un Anadolu Yakasında, sahil yolunun E-5 ve TEM otoyoluna bağlanması için çalışmalar sürüyor. Detaylar haberde…

Yapılan yeni projeler sayesinde trafiğin azaldığı ve ulaşımın giderek hızlandığı İstanbul’da sürücüler açısından avantajlı bir çalışma devam ediyor. Bu proje bittiğinde Anadolu yakasında önemli bir ulaşım kolaylığı sağlanmış olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sahil yolunu E-5 ve TEM otoyoluna bağlayacak proje ile ilgili açıklama yaptı.

Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz:

Proje kapsamında;

– Bostancı Kayışdağı arasında yeni bir yol inşa edilecek

-D-100 (E-5)  Karayolu Kuzey Güney yan yolları yapılacak

-D-100 Karayolu altına yapılacak alt geçitle yan yollar birbirine bağlanacak.

Proje sayesinde E-5 Karayolu Kozyatağı – Küçükyalı trafiği önemli ölçüde rahatlayacak.

Çalışmalar kapsamında öncelikle Bostancı Kayışdağı arasında hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayacak yeni bir güzergahta yol yapılacak. Maltepe Çamaşırcı Deresi boyunca yapılacak yeni yol 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olmak üzere 2.800 metre uzunluğunda olacak. Yol çalışmalarına ek olarak Çamaşırcı Deresinin de ıslahı yapılıyor.

Proje kapsamında Bostancı ve Küçükyalı arasında E-5’e paralel yan yollar da yapılacak. Kuzey yan yolu  3.950 m  güney yan yolu 2.000 m uzunluğunda olacak. Yan yollar E-5 altına yapılacak yeni alt geçit sayesinde birbirlerine bağlanabilecekler. Bu sayede E-5 Karayolundaki trafik önemli ölçüde  rahatlamış olacak.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Sahilyolu,  E-5 ve TEM otoyolunun entegresi sağlanarak, Kozyatağı Küçükyalı E-5 trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin